ثبت نام كاربر         پنجشنبه, تير 28, 1403
اطلاعیه
در سایت ثبت نام کنید ... آخرین اخبار و اطلاعات در باره تجهیزات بارکد و محصولات جدید و کاربردهای آنها برای شما ارسال خواهد شد ... ضمنا در محل شرکت بارکد گستر آسیا تمامی محصولات به صورت رایگان برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد.یا میتوانید عضو صفحه تلگرام ما telegram.me/barcodeprinter شوید تا از آخرین اخبار دنیای تجهیزات بارکد با خبر شوید ...مشتریان گرامی در تعطیلات ایام نوروز با شماره موبایل 09024138313 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق تلگرام همین شماره با ما در ارتباط باشید ما همیشه در کنار شما هستیم ...
دسترسی آسان و سریع

  

 

 
 
 
 
انواع ليبلها (برچسب ها)
 
7.      برچسب پشت متال (Back Metal Label)
10.   تگ ليبل (برچسب امنيتي) (Tag Label)
11.   لیبل تايوك (Tywac Label)
12.     رول پارچه اي (Fabric Roll)                                       
                          
 
 
 
 
 
    انواع ليبلها و موارد مصرف آنها
 
1- برچسب كاغذي: Paper 
 ليبلهاي كاغذي انواع مختلفي دارند از قبيل (گلاسه، نيمه گلاسه، مات) و از نظر رنگ هم تنوع بسيار دارند(آبي، بنفش، قرمز و....) در حقيقت ليبلهاي كاغذي را ميتوان به هر رنگي در آورد. این برچسبها از نظر مارك هم متنوع هستند (فنلاند، جك و فاسون آلمان، رول كاور ايتاليا و....) و از نظر خاصيت چسبندگی به صورت پرچسب و معمولي ميباشند.    
عمده مصارف اين نوع ليبلها در صنعت نساجي ميباشد که از اين برچسبها برروي محصولات خود جهت رديابي محصول خود استفاده ميكنند. البته ليبلهای کاغذی در صنایع ديگری به خصوص بر روي بسته بندي كالا کاربرد زيادی دارند.
 
 
 
2-برچسب متال: Metal
اينگونه برچسبها از نوعي آلياژ فلز ساخته شده است و مقاوت زيادي از نظر كشيدگي دارند و در عین در دمای بین منهای 40 درجه سانتیگراد و مثبت 220 درجه سانتیگراد تمام خواص خود از جمله چسبندگی را حفظ می کند. همچنين ضد خش بوده و در صورتيکه برای چاپ از ريبون خاص خود استفاده شود کیفیت چاپ روی آن عالی خود شد و در مقابل حرارت و شوينده هاي قوي مقاوم ميباشند.
بيشترين مصرف اين ليبلها در بخش لوازم خانگي و در بخش توليد لوازم خودرو و الكترو موتورها ميباشد كه درحقيقت همان شناسه محصولاتشان ميباشد. برچسبهاي متال داراي رنگ نقره اي ميباشند و براي چاپ بر روي آنها بايد از ريبون رزين استفاده كرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3-برچسب PVC :
برچسب هاي پي وي سي حالت پلاستيكي داشته و تا 80 درجه سانتیگراد حرارت را تحمل مي كنند و داراي مقاومت از نظر كشيدگي ميباشند.   اينگونه ليبل ها در مقابل عوامل محيطي از قبيل باد و باران و گرماي آفتاب مقاوم هستند كه در بخشهاي لوازم خودرو و لوازم خانگي و داروسازي استفاده زيادي دارند و داراي انواع مات و براق ميباشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4-برچسب شفاف Trans Parent:
اينگونه برچسبها بيشترين مصرف را در بخش خودرو دارند و اصولا" روي شيشه خودرو استفاده ميشوند. البته در شركتهاي ساخت شيشه و يا روي كارت ضمانت محصولات الكترونيكي هم استفاده دارد. اين برچسب ها بي رنگ بوده و از هر دو طرف، نوشته هاي روي آن مشخص مي باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5-برچسب سكوريتي Security :
اين گونه برچسبها در بحثهاي امنيتي و گارانتي محصولات استفاده می شوند و معروف به برچسب گچي بوده و بعد از چسباندن به محصول به هيچ طريقي قابل كندن نيستند و در صورت سعی به کندن این نوع لیبل خرد می شوند كه بيشتر براي گارانتي محصولات الكترونيكي استفاده ميشوند؛ همچنين ميتوان بجاي برچسب اموال هم استفاده كرد.
 
 
 
 
 
6-برچسب اموال :
اينگونه برچسبها همانطور كه از اسمش پيداست براي اموال سازمان و شرکتهای بزرگ استفاده می شود و همچنين همان بحث امنيتي برچسبهاي سكوريتي را دارا ميباشد ولی از نظر نوع جنس بسیار ضخیمتر از دیگر لیبلها می باشد.
 
 
 
7-برچسب پشت متال :
اينگونه برچسبها بسيار پرچسب بوده و براي موارد خاصي، مورد استفاده قرار ميگيرند و آنها را براي چسباندن در سطوح روغني (جاهايي كه آغشته به روغن ميشوند) به کار مي گیرند.
 
 
 
 
 
 
 
 
8-برچسب VOID :
اينگونه برچسبها نيز در بحث گارانتي استفاده دارند از نظر كشيدگي مقاومت بالا و حرارتی تا 80 درجه سانتیگراد را تحمل ميكنند و در دو نوع شطرنجي و نقره اي ميباشد.
 
  •   شطرنجي: اين نوع VOID هنگامي كه به محصول چسبانده ميشود، زمان جدا شدن، ليبل به صورت شطرنجي جدا شده و قسمتي از ليبل روي محصول باقي ميماند و برچسب غير قابل استفاده ی مجدد میگردد.   
 
                                                                                 
  •     نقره اي: اين نوع برچسبها وقتي به محصول چسبانده ميشوند، زمان جدا شدن، كلمه VOID بصورت انگليسي روي محصول باقي ميماند و ليبل غير قابل استفاده مجدد میگردد.
 
 
 
 
 
9- برچسب حرارتی :
اینگونه برچسب ها بصورت حرارتی بوده و نیازی به ریبون برای چاپ ندارند و بیشتر در بخش پوشاک بکار می روند که در مکانیزه کردن سیستمهای فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10- تگ لیبل (امینتی) :
اینگونه برچسب ها دارای مدار مغناطیسی بوده و در فروشگاه و انبارها برای جلوگیری از سرقت و بیرون بردن غیر مجاز کالا استفاده می کنند، البته این امر منوط به نصب سیستم های دزدگیر جلوی درب خروجی انبار یا فروشکاه می باشد.
 
 
 
 
 
11- برچسب تایوک :
اينگونه برچسبها بيشتر در صنايع خودرو سازي استفاده ميشود. و از الياف پارچه به صورت فشرده ساخته شده است. يكي از استفادههاي مهم آن بر روي درخت سيم بوده كه دو سر آن را به هم چسبانده و به هيچ وجه از هم جدا نمي شود.
 
 
 
 
 
12- رول پارچه اي :
اين گونه رولها در بخش پوشاك مصرف ميشوند و بدون چسب ميباشند.
 
تمامی حقوق برای شرکت بارکد گستر آسیا محفوظ میباشد . حريم شخصي كاربران    |    شرایط استفاده